Jdi na obsah Jdi na menu
 


Australský ovčák

30. 12. 2011

ocak2.jpgPLEMENO: Australský ovčák 

ZEMĚ PŮVODU: USA

CHARAKTERISTIKA: Australský ovčák je dobře vyvážený,o něco delší než vyšší,střední velikosti a síly kostí,se zbarvením,které nabízí rozmanitost a osobitost.Je pozorný a živý mrštný a čilý,pevně stavěný a osvalený bez neohrabanosti.Je to inteligentní pracovní pes se silnými pasteveckými a hlídacími instinkty.Je oddaný společník a vydrží pracovat celý den.

HLAVA:Čistá,silná,suchá.Celková velikost by měla odpovídat velikosti těla.Lebka plochá až mírně klenutá.

OČI: Hnědé,modré,jantarové nebo kombinace těchto barev,včetně skrvn a mramorování.

UŠI:Zavěšené,trojúhelníkové,přiměřené velikosti,a vysoko nasazené.V afektu se uši natáčejí dopředu a nahoru nebo do strany (jako ucho tvaru růžového lístku).

KRK:Silný, středně dlouhý, horní linie krku je lehce klenutá, dobře nasazený do plecí.

TĚLO:Délka od hrudní kosti k zadní straně stehna by měla být větší než výška v kohoutku,australský ovčák  má obdelníkový rámec, je lehce delší než vyšší.

HŘBET:Pevný, silný a rovný.

OCAS:Rovný, přirozeně dlouhý nebo zkrácený.Je-li kupírovaný(v zemích, kde tento zvyk není zakázaný), nebo přirozeně krátký, nepřesahuje 10 cm.

POHYB:Australský ovčák, má hladký , nenucený krok.Vykazuje velkou čilost pohybu s vyrovnaným dlouhým krokem.

SRST:Středně hrubé,rovné až zvlněné, odolné vůči počasí a středně dlouhé.Množství a kvalita podsady se liší v závislosti na klimatu.Srst je kratší a hladší na hlavě, uších, přední straně hrudních končetin a na hleznech.

VELIKOST:U psů se přednostuje 51 až 58 cm, u fen 46 až 53cm.

ovcak1.jpgovcak3.jpgovcacek.jpg