Jdi na obsah Jdi na menu
 


Myš domácí(laboratorní) Mus musculus

29. 10. 2011

Výskyt:celý svět

Tělesné rozměry:9-30g, délka těla 7-10cm,ocas 5-9cm

Způsob života

Myši jsou aktivní, podnikavá a především nesmírně zvědavá zvířata.Ve dne jsou klidnější a hodně spí, zatímco navečer a v noci se jejich aktivita stupňuje.Obratně umí šplhat a většina také skvěle skáče. Myši jsou skupinová zvířata, proto by se měli chovat alespoň 2.

 Pro myši je typický acetamidový zápach (výraznější je u samců), proto pro chov myší jako mazlíka se doporučují samice.

 

Potrava

Myš je všežravec. Podáváme směs zrní, obilné vločky, ovoce, zeleninu, luční byliny a lupení, vařenou rýži, brambory, syrové a vařené těstoviny, řepu, tvrdé pečivo. Z živočišné stravy můžeme přidávat maso, tvaroh, vařené vejce, sýr, hmyz, moučné červa. Zajistěte přístup k čerstvé pitné vodě.

 

Chovatelské zařízení

 Vhodné jsou klece s vysokým dnem a vzdáleností jednotlivých drátů max. 6 mm. Klec může být i více patrová. Klec může být vybavená prolézačkami, houpačkami, papírovými ruličkami, krabičkami a dalšími hračkami, kde se myška dostatečně vyřádí. Vděčná bude také za domeček na spaní. Jako podestýlka jsou vhodné hobliny(pozor-né příliš jemné, prach a ostré částice způsobují záněty očí).

Rozmnožování

 Pohlavní dospělost nastává ve 3 měsících. Březost trvá 19-21 dní. Samice mívají do roka 8-10 vrhů po 4-12 mláďatech. Od matky se odstavují ve věku 3-4 týdnů.

Délka života

Myši se dožívají 1.5-3 let. 

m.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

m1.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář